Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CHP'de Bilgi Sızdıran Casus Kim ?

??? CHP'de Bilgi Sızdıran Casus Kim ?

Mesaj tarafından HaylazJoJuk Paz 6 Nis. 2008 - 16:49

Akşam Gazetesi Yazarı Ali Saydam CHP içinde bilgi sızdıran biriler olduğunu ve bu kişinin kim olduğunu araştırıyor?Peki casus kim?

Akşam Gazetesi Yazarı Ali Saydam CHP içinde bilgi sızdıran biriler olduğunu ve bu kişinin kim olduğunu araştırıyor?Peki casus kim?İşte Saydam'ın yazısı:

CHP’nin içindeki casus kim?..

Bugün saat 14.00’ten sonra SkyTürk’te yayınlanacak ve Günaydın’

ın Genel Yayın Yönetmeni Şirin Sever ile birlikte sunduğumuz “Bildiğin Gibi Değil” adlı TV programında konuğumuz Mehmet Altan... Altan, programda AK Parti’nin tarihi bir fırsat kaçırmakta olduğunu vurguladı. Ona göre AK Parti’yi iktidara taşımış ve orada tutacak olan şey, onun AB stratejileri, evrensel hukuk ve demokrasi meselesine sevdalı olmasıydı. Oysa “Ne olmuşsa olmuş AK Parti birden ‘Ankara siyasetine’ dönüvermişti”...

Sohbet bu minval üzere sürerken kendisine muhalefetin durumunu sorduk... “Muhalefet yok ki” diye söze başladı; sonra da lafı evrensel hukuk ilkelerinin savunulma noktasına getirdi. Altan’a göre, CHP üst yönetimi AK Parti’nin de DTP’nin kapatılmalarına karşı çıkmalı; 12 Eylül yasalarının arasında yer alan siyasi partiler yasası gibi Türkiye’nin AB standartlarındaki demokrasi serüveninin önünü tıkayan yasaların değişmesini savunmalıydı...

Amma tablo değil mi... Evrensel hukuk ilkeleri, herkese demokrasi, AB felsefesi ve CHP üst yönetimi... Tabanı değil, tepedeki üçlü... Benim Triumvira dediğim ekip... İyi bir düş...

Tam bu görüşlerle beynimiz haşır neşirdi ki, dün Sabah gazetesinin manşeti çıkageldi: “Elekdağ şoku!”...

Haber şöyle devam ediyordu: “CHP’nin dünkü Parti Meclisi toplantısında gündem dışı söz alan İstanbul Milletvekili, eski büyükelçi Şükrü Elekdağ şöyle dedi: “Sözlerimin dışarı sızmayacağına inanarak bazı değerlendirmeler yapmak istiyorum. Bana göre Başsavcı’nın AKP davasıyla ilgili iddianamesi yeterli delillere dayanmıyor. İki ana konuda eksiklik ve yetersizlikler var. AB’de bu konularda birçok düzenleme yapıldı. Bu haliyle iddianame AB mevzuatına da aykırılıklar taşıyor.’ Toplantıyı yöneten Genel Sekreter Sav, Elekdağ’ın sözünü keserek “Yargı sürecindeki bir konuyu konuşmayalım” dedi.

Bu kadar olur değil mi?..

Şimdi ben CHP üst yönetiminin yerinde olsaydım (tabanının değil), olan biteni derinliği içinde ele almaz, “Acaba Parti Meclisi toplantısının odasına

kim dinleme cihazı koydurdu; ya da konuşmaları dışarı sızdıran aramızdaki casus kim?” araştırma yapmaya girişirdim...
HaylazJoJuk
HaylazJoJuk
Moderatör
Moderatör

Erkek
İş/Hobiler : Öğrenci

http://www.kizilcali.org/forum